USB kable

Kabel USB: połącz drukarkę, skaner z komputerem

Dziś większość nowoczesnych modeli drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych posiadają specjalistyczne oprogramowanie, pozwalające na podłączenia komputera, laptopa, tablet lub smatrfonu do drukarki za pomocą sieci bezprzewodowej. Istnieją jednak użytkownicy, którzy łącza sprzęt przenośny za pomocą kable USB, mini, mikro do drukarki atramentowej. Korzyściami takiego połączenia jest możliwość podłączenie wielu różnych urządzeń, takich jak drukarki, skanery, aparaty fotograficzne i dyski niezależnie od sieci WiFi, której sygnał może być zakłócany lub niestabilny. Z tego powodu wielu producentów nie decyduje się na całkowite usuniecie złącz USB ze swego sprzętu. Istnieje kilka rodzai kabli usb do drukarek. Kable, sygnowane literami A i B, pozwalają na podłączenie do komputera lub laptopa urządzeń przenośnych, takich jak:

 • drukarka atramentowa, kombajn, ploter;

 • skaner, kserokopiarka;

 • faks.

Jeden koniec kabla to złącze A, które powinno być lokowane do portu w komputerze. Wtyczka jest kompatybilna z istniejącymi standardami dla portów USB, czyli 1.0, 1.1, 2.0, a także 3.0. Oznacza to, że kabel może być podłączany do każdego komputera niezależnie od tego czy jest to starszy model urzadzenia, czy bardziej nowy. Dodatkowo kabel jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

Z kolei koniec B jest podłączany do urządzeń przenośnych (dodatkowych), czyli umieszczany jest w specjalnych wnękach na drukarkach domowych, biurowych lub kombajnach.

Przedstawione poniżej kable zostały wytwożone z materiałów o najwyższej jakości, które zapewniaja sprawne i bezpieczne użytkowanie kabli nawet gdy transmisja sygnału sięga do 480 Mbps.

Na naszej stronie możecie Państwo także znaleźć:

Sortuj:
 • według nazwy
 • według ceny
Widok:
 • Nie w sklepie
  USB kabel 3m
  USB kabel 3m
  USB-kabel dla drukarki, długość 3 m. Jest zrobiony na bazie miedzi (nie aluminia!), ekranowany, z filtrem.
  15.96 Więcej
 • Nie w sklepie
  USB kabel 1.5 m
  USB kabel 1.5 m
  USB-kabel dla drukarki, długość 1.5 m. Jest zrobiony na bazie miedzi (nie aluminia!), ekranowany, z filtrem.
  7.96 Więcej

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj