Kartridże wielokrotnego napełniania

Kartridże wielokrotnego napełniania

Większość dzisiejszych użytkowników spotyka się w swoim życiu z techniką drukarską i wszystkim, co jest z nią powiązane. Drukujemy dokumenty w pracy, zdjęcia rodzinne w domu. Oczywistym jest, że każdy użytkownik współczesnych drukarek zapoznał się również z problemem zamienników tuszu do drukarek. Zazwyczaj cena zestawu oryginalnych kartridżów jest tak wysoka, że bardziej opłacalną wydaje się opcja kupna nowej drukarki. Właśnie dlatego zwiększa się popyt na tak zwane alternatywne materiały eksploatacyjne. Szczególnie popularne są napełniane kartridże, lub innymi słowami kartridże wielokrotnego użytku.

Jakie są cechy napełnianych kartridżów do drukarek?

Dlaczego coraz więcej użytkowników rezygnuje z oryginalnych kartridżów, zamieniając je na RC (napełniane kartridże do drukarek)? Odpowiedź jest bardzo prosta – oszczędność. Jak wiadomo na cenę oryginalnego kartridżu składa cena samego tuszu, która jest bardzo niska. Pozostałą kwotę użytkownik płaci za plastykowy pojemnik, a w niektórych wypadkach, za chip. Po zużyciu tuszu w oryginalnym kartridżu, czyli po tym jak chip odliczył uprzednio ustaloną ilość wykonanych wydruków, kartridż nadaje się tylko do wyrzucenia do kosza. A nawet w takim wypadku poziom tuszu może być wystarczający dla normalnej pracy drukarki.

Przewaga kartridżów wielokrotnego napełniania polega na tym, że mogą być one wykorzystywane tyle razy, ile to potrzebne. Wymienia się tylko sam tusz, a nie kartridż w całości. To pozwala 30-krotnie zaoszczędzić na wydatkach. Jeśli wziąć pod uwagę, że zamienniki tuszu można kupować hurtowo i w niższej cenie, zaleta wykorzystania kartridżów staje się oczywista nawet dla sceptyków.

Warto również wspomnieć o jakości wydruków, wykonanych za pomocą RC. Wielu użytkowników, szczególnie tych początkujących, boi się zainstalować w swojej drukarce RC (napełniane kartridże do drukarki), jakoby groziło to spadkiem jakości drukowania. Tę bajkę rozpowszechniają producenci oryginalnych kartridżów, nie kierując się żadnym argumentem, oprócz własnego zysku. Rzeczywistość wygląda inaczej. Napełniane zamienniki do drukarki i kartridże oryginalne mają podobną budowę. Proces drukowania za pomocą RC się nie zmienia, więc jakość wydruku się nie pogarsza. Co więcej: jakość wydruku się nawet nieco polepsza, a jest to powiązane z obniżeniem się ciśnienia na głowicę drukującą. Kiedy tusz w kartridżu się zużywa, masa tuszu się zmniejsza, co właśnie powoduje obniżenie ciśnienia na głowicę drukującą. W skutek tego na wydruku pojawiają się poprzeczne ryski. W przypadku bardzo niskiego ciśnienia ryski te widać gołym okiem.

Używając alternatywnych zamienników do drukarek uda się uniknąć takiego problemu. Ważne jest, aby pilnować, żeby poziom tuszu nie spadł poniżej wyznaczonej kreski i dolewać go w odpowiednim czasie. Tusz można dodawać w dowolnym momencie, co jest jeszcze jedną zaletą. Doświadczeni użytkownicy nie raz znajdowali się w sytuacji, kiedy tusz w kartridżu nagle kończył się w czasie drukowania. Zdjęcie lub dokument trzeba było drukować od nowa, tracąc czas, papier i farbę. Za pomocą napełnianych kartridżów użytkownik może sam kontrolować poziom tuszu w kartridżu i uzupełniać go w odpowiednim czasie.

Inne zalety zamienników do drukarki

Porównując wielokrotnie napełniane kartridże z innym znanym systemem alternatywnych materiałów eksploatacyjnych warto zaznaczyć ich inne zalety. Przede wszystkim kartridże są tańsze. Ich instalacja jest o wiele łatwiejsza niż instalacja systemu stałego zasilania atramentem. Oprócz tego nieoryginalny kartridż do drukarek potrzebuje mniej miejsca i nie wymaga dodatkowych pojemników dla tuszu i przewodu do kartridżów. Z drugiej strony pojemność zamiennika tuszu jest mniejsza i wymaga częstszego uzupełniania, niż w wypadku systemu stałego zasilania atramentem.

Spełniamy dostawę do miast: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Zabrze, Bytom, Olsztyn, Bielsko-Biała, Rzeszów, Ruda Śląska, Płock, Opole, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Włocławek, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Toruń, Kielce, Gliwice, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Zielona Góra, Tarnów, Chorzów, Jastrzębie Zdrój oraz do mniejszych miejscowości.

Sortuj:
  • według nazwy
  • według ceny
Widok:

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj