Epson Stylus Photo 1400

Drukarka Epson 1400 to wspaniała jakość i szybkość druku w wielkim formacie.
Format A3+, 5760 х 1440 dpi, 6 kolorów, rozmiar kropli 1,5 pl, szybkość druku – 15 kartek/min (w trybie czarnobiałych A4), druk na CD/DVD płytach.

... Więcej
Poinformować o istnieniu
Nie w sklepie

Dostawa gratis przy zakupie ponad 200 zł

Urządzenie w zestawie podstawowym nie zawiera tuszy starowych

Polecamy najlepsze rozwiązanie Po obejrzeniu tego modelu najczęściej kupują
 • Drukarka
  fotograficzna
  Nie w sklepie
  Epson Stylus Photo 1500W
  Epson Stylus Photo 1500W

  Drukarka Epson Stylus Photo 1500W powstała z myślą o entuzjastach fotografii, którzy drukują zdjęcia w formacie A3+. Doskonale łączy komfort pracy i zaawansowane możliwości, dzięki którym można uzyskać zdjęcia w wysokiej jakości. Przyda się także w małych biurach i biurach domowych, w których użytkownicy potrzebują wielofunkcyjnej drukarki z zaawansowaną łącznością.

  1 349.00
 • Niedrogi
  drukarka
  Nie w sklepie
  Epson L110
  Epson L110

  Epson L110 to jednofunkcyjna drukarka ze zintegrowanym systemem atramentowym, idealnie nadająca się do małych biur i dla tych, którzy chcą drukować jak najtaniej.Dzięki pojemnym kałamarzom można drukować więcej, ponosząc niższe koszty — do 4000 stron monochromatycznie i 6500 stron w kolorze — nie tracąc jakości.
  Uwaga! Zestaw startowy nie zawiera wkładów oryginalnych

  424.00
 • Hit sprzedaży Nie w sklepie
  Epson L355
  Epson L355

  Epson L355 to wielofunkcyjne urządzenie ze zintegrowanym systemem atramentowym, idealnie nadające się do małych biur, w których dąży się do obniżenia kosztów związanych z drukowaniem. Ta drukarka, skaner i kopiarka jest wyposażona w funkcje komunikacji Wi-Fi.
  Uwaga! Zestaw startowy nie zawiera wkładów oryginalnych

  690.00
 • Drukarka
  z faksem
  Nie w sklepie
  Epson L550
  Epson L550

  Epson L550 to czterofunkcyjne urządzenie ze zintegrowanym systemem atramentowym, idealnie nadające się do małych biur, w których dąży się do obniżenia kosztów związanych z drukowaniem. Oprócz funkcji drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania model ten jest wyposażony także w automatyczny podajnik, ekran LCD i złącze Ethernet. W zestawie znajdują się dwa dodatkowe tusze z czarnym atramentem, które pozwalają zwiększyć wydajność do 12 000 stron.
  Uwaga! Zestaw startowy nie zawiera wkładów oryginalnych

  1 014.00

 

Przegląd dostępnej A-3 fotodrukarki Epson Stylus Photo 1400: szeroki format w gromady

Na dzień dzisiejszy Epson Stylus Photo 1400 — najbardziej dotępna z domowych szerokoformatowych drukarek Epson. Na rynku rosyjskim jego cena znajduje się w przedziałach 17-18 tysięcy rubli. Za te niemałe jak to dla domowego urządzenia pieniądze nabywca otrzyma możliwość drukować zdjęcia na papierze formatem A3 a mniejszego. Wydaje się że więcej nabywca nic nie otrzyma: dla dogodzenia wartości Epson 1400 bardzo asketyczny.

Pogląd mieszczanina

Progres nie stoi na miejscu. Jeszcze niedawno druk szerokoformatowy był wyłącznie prerogatywą fotolaboratorii, a dziś rynek wypełnili domowe A3-drukari na jakikolwiek gust. Te ustroje kosztują na razie jeszcze nietanio, lecz młodsze modele są dostępne nawet nie bardzo zamożnym fotoamatoram. O jednej z takich modeli i pojdzie rozmowa.

W spakowanym wyglądzie ustrój, nad podziw, zgęszczony. Od zwykłej domowej A4-drukarki Epson Stylus Photo P50 różni się tylko szerokością. Jednak warto rozłożyć stragany – i fotodrukarce А3+ Epson Stylus Photo 1400 robi się ciasno nawet na przestronnym biurze. Na inne i nie się spodziewaliśmy: nakłady imponującego formatu.

Wzornictwo drukarki lakoniczne, ścisłe. Korpus wykonany z ciemno-szarego plastika z jasno-szarą wstawką na panelu frontowym. Pokrycie przeważnie matowe. Na górnym panelu – niewielkie przezroczyste okienko, które pozwala obserwować za ruchiem głowicy w czasie druku. Jego przyznaczenie wyłącznie dekoracyjne.Elementy sterowania znajdują się na panelu frontowym z prawej strony. Przyciski wielie, naciskać trzeba z pewnym wysiłkiem. Nieliczne. Tylko trzy: włączenie/wyłączenie, wymiana kartridży a skasowanie druku. Każdy wyposażony światłowym indykatorem.

Na frontowym panelu z prawej strony – USB-łącznik dla podłączenia fotokamer, które odczytują PictBridge. To nam się wydaje oczewistym nadużyciem: druk zdjęcia formatu А3 (a same takie podstawowe przyznaczenie Epson Stylus Photo 1400 ) bez wcześniejszego redagowania, przynajmniej, nierozsądnie. Z innej strony, drukarka drukuje na papierze różnych formatów. Odczytywanie PictBridge może i się przyda.

Podłączać ustrój do komputera też trzeba za pomocą USB-interfacu. Innych możliwości producent nie nadał. I dla ustroju nawet półprofesjonalnego odczytywanie bezprzewodowych technologji nadmierne. USB-łącznik dla podłączenia do PK znajduje się na tylnej ścianie drukarki. USB-kabla w standardowym zestawie nie przewidziano. Tak, jako dla A3 drukarki, Epson Stylus Photo 1400 kosztuje niedrogo, lęcz nie na tyle, żeby nie zwracać uwagi na takie detale. Coś podobne spotykaliśmy dopóki tylko w ultrabudżetowym UWF dla domu Epson Stylus px660.

Frontowy panel podnoszony. On przychowuje wysuwany stragan dla CD-płyt. Inne stragany całkiem zwykłe. Najwyżej mają czymałą długość, w złożonym położeniu niewidzianą dzięki teleskopicznej konstrukcji.

Oczyma profesjonalisty

Gdy zewnętrznie fotodrukarka А3 Epson Stylus Photo 1400 i rózni się od domowych koleżanek mniejszego formatu, warto spojrzyć wewnątrz i staje się zrozumiało: przed nami zwykła domowa fotodrukarka. Jego profesjonalny składnik niestety ogranicza się tylko formatem nośnika. Najprawdopodobniej takie podejście inżenierów Epson do opracowywania dostępnej A3-drukarki i wyznaczyli mniejszą w porównaniu z szerokoformatowymi braciami wartość.

Fotodrukarka А3 Epson Stylus Photo 1400 drukuje tylko sześcioma atramentami, jak którekolwiek urządzenie z serii Stylus Photo. Standardową paletę CMYK dopełniają jasno-blękitny a jasno-purpurowy kolory. Atramenty też standardowe dla serii — Epson Claria. Tymczasem modele starsze, a więc droższe, wyposażone ośmiokolorowym systemem druku a wykorzystują specjalne atramenty. Marketolodzy Epson nazywają ich profesjonalnymi.

Warto zwrózić należyte: drukująca głowica Epson Stylus Photo 1400 odczytuje technologię Advanced Variable-Sized Droplet, czyli umie zmieniać objętość kropli atramentowej. Wielkie obszary jednej odcieni drukarka drukuje wielkimi kroplami. Drobnostki – małymi. Minimalna objętość kropli atramentów wynosi 1,5pl.W Epson twierdzą: druk kroplami zmiennego rozmiaru pozytywnie wpłynęł na szybkość. Druk jednego zdjęcia popularnego rozmiaru 10x15cm zajmuje z nastawieniem jakości "na czarno" 46 sekund. Ciekawostka: w zadeklarowanych charakterystykach prostszych ustrojów są zaznaczone więcej atrakcyjne liczby. Nierzadke wypadki, kiedy średniej ręki domowa fotodrukarka niby to daje sobie radę z drukiem zdjęcia 10x15cm za półtoraj dziesiątków sekund. Oczewiście, takie charakterystyki nie odpowiadają prawdzie. Dziś sprawdzimy na ile odpowiadają prawdzie obiecywane 46 sekund szerokoformatowego Epson Stylus Photo 1400.

Producent ogłasza też szybkość druku tekstowych dokumentów, jednak sprawdzać prawdziwość tego wskaźnika nie będziemy. Szerokoformatowa drukarka A3 nie pociąga na rolę uniwersalnego domowego ustroju drukującego, a dlatego drukować na nim referaty uważamy za bluźnierstwo.

Zeby skończyć listę umiętności Epson Stylus Photo 1400, przypomnimy, że dzisiejszy bohater umie drukować na nośnikach jakiegokolwiek z odczytywanych formatów, a maksymalna gęstość tych nośników nie musi przekracać 300g/m2. Teraz czas przenieść się do badań.

Testowanie

Jakość fotodruku Epson 1400 nie dziwi. Jak którekolwiek urządzenie serii Stylus Photo, dziesiejszy bohater bez złożoności daje sobie radę z odtworzeniem na papierze nawet skomplikowanych odcieni. Tymczasem zastąpieniem fotolaboratorii dla fachowców jego chyba nie można uważać: daje o sobie znać drukujący system "z młodszego brata". Natomiast amator, nawet najprecyzyjniejszy, zostanie całkiem zadowolony jakością druku. Widać, profi będzie musiał wydać kasę: stosunkowo niedrogi Epson Stylus Photo 1400 nie dla nich. Co nas zdziwiło, co więcej zdziwiło przyjemnie – to szybkość druku. Ze zdjęciem 10x15cm Epson 1400 dał sobie radę za 42 sekund. W reżymu standardowej jakości. Być może to po raz pierwszy kiedy zadeklarowana szybkość druku drukarek a UWF Epson się wydała mniejszą za rzeczywistą.

Druk zdjęcia formatu А4 z nastawieniami standardowej jakości zajęła u testowanego równo 2 minuty, zdjęcia formatu A3 – 3 minuty 15 sekund. Szybkość druku – nie wyznacząca charakterystyka szerokoformatowej drukarki, jednak warto zauważyć: drukuje Epson 1400 wcale nie powoli.

Konkluzja po Epson Stylus Photo 1400

Fotodrukarka А3, która była dziś w naszych rękach, wypuszczona blisko trzech lat do tyłu. Tymczasem aktualność ten dostępny model nie zgubił dotychczas. Za te lata jej wartość się obniżyła z rekomendowanych producentem 19-ciu tysięcy rubli do 17-18. A gdy się postarać, wtedy można znaleźć nawet jeszcze trochę taniej. Ten, kto naprawdę potrzebuje szerokoformatową drukarkę, rozumie: to niewielkie pieniądze.

Tymczasem prawdziwe profesjonalisty wątpliwie mogą mieć nadzieje na oszczędność. Od domowych A4-drukarek Epson Stylus Photo 1400 odróżnia tylko format. Dla dogodzenia wartości on otrzymał w spadku sześciokolorowy system druku a rozpuszalne w wodzie atramenty Epson Claria. Jednak kosmetyczne zmiany ewidentnie poszli na korzyść ustroju: demonstruje niezłą szybkośc druku. Jakość też nie wywoła odrębnych zarzutów. Przynajmniej nie bardzo doświadczone fotoamatorzy będą z niego zadowolone.

Zalety Epson Stylus Photo 1400:

 • Niezła szybkośc druku, po raz pierwszy w naszej praktyce się okazała powyżej zadeklarowanej;
 • Cena.

Wady:

 • Drukarka otrzymała w spadku system druku od ustrojów domowego, lecz nie profesjonalnego pożytku.

 

Charakterystyka drukarki Epson Stylus Photo 1400 z CISS


Model drukarki: Epson 1400
sześciokolorowy (CMYKLcLm)
 
Technologia druku:
atramentowa (piezoelektryczna)
 
Kierunek druku:
drukowanie dwukierunkowe z logicznym wyszukiwaniem.

 
Maksymalna rozdzielczość (dpi):
5760 x 1440, zoptymizowana (Resolution Performance Management)
 
Maksymalny format druku:
А3+
 
Minimalny rozmiar kropli (pl):
1.5
 
Кonfiguracja dysz:
90х6 (black, cyan, light cyan, magenta, light magenta, yellow)
 
Konfiguracja atramentu:
wodorozpuszczalny.

 
Tekst A4, druk czarno-biały w trybie ekonomicznym (str/min)
15
 
Tekst A4, druk kolorowy w trybie normalnym (str/min)
15
 
10x15 cm foto, Draft Mode (sek/obraz) 
46
 
Interfejs:
USB 2.0 Hi-Speed (podłączenie do PC/Mac)
 
Metoda podawania papieru:
podawanie arkuszy
 
Format nośnika:
A3+, A3, A4, A5, A6, B5, Letter, Legal, Executive, 13x18 cm, 9x13 cm, 10х15 cm, CD 12 cm, MCD, CD 8 cm
 
Gramatura nośnika:
255 g/m2 (papier fotograficzny Premium Glossy Photo Paper)
maksimum 300 g/m2 (dla oryginalnych nośników Epson)
64-90 g/m2 (zwykły papier)
 
Grubość nośnika:
do 1.3 mm
 
Druk bez marginesów:
Tak

Marginesy wydruku (ze wszystkich 4 stron kartki, mm):
góra 0 mm, dół, lewo/prawo, 3 mm górny, dolny, lewy, prawy
 
Sterowniki do oprogramowania:
Mac OS 10.2.8 i późniejsze modele
Mac OS 10.3.9 i późniejsze modele
Windows XP
Windows 2000
Windows XP x64
Windows Me
 
Wsparcie PictBridge:
tak
 
Wsparcie Print Image Matching:
tak
 
Wsparcie Exif Print (Exif 2.2): 
tak
 
Druk na CD i DVD płytach:
tak
 
Napięcie sieciowe (B):
220-240
 
AC (Hz):
50-60
 
Poziom hałasu (mniej niż dB):
47
 
Pobór mocy według ISO 10561 Letter Pattern (do W):
18
 
Pobór mocy w trybie czuwania (W):
1,3
 
Długość x szerokość x wysokość (standard):
615х314х223
 
Długość x szerokość x wysokość (podczas drukowania):
615х803х413
 
Waga (kg):
11,5
 
Temperatura pracy (C):
od 10 do 35 stopni
 
Wilgotność (względna, %)
od 20 do 80
 
Zawartość zestawu:
Epson Stylus Photo 1410, CD ze sterownikami i oprogramowaniem, instrukcja instalacji, instrukcja obsługi, podręcznik do podłączenia sieciowego, przewód zasilający, napełniony atramentem (130 ml każdego koloru) system CISS do Epson Stylus Photo 1410, karta gwarancyjna, instrukcje instalowania i używania CISS.

Kartridże:
Zestaw nie zawiera kartridży oryginalnych, urządzenie jest wyposażone w system CISS

Warunki sprzedaży:
Cena drukarki/urządzenia wielofunkcyjnego jest aktualna przy zakupie zestawu z alternatywnymi materiałami INKSYSTEM.

Gwarancja:
2 lata

Rodzaj urządzenia Epson 1400:
drukarka atramentowa

Drukarka Epson Stylus Photo 1400 jest idealną drukarką do małych biur i do drukowania w domu. Kup Epson Stylus 1400 z CISS INKSYSTEM w naszym sklepie internetowym składając zamówienie na stronie produktu. Epson 1400 z CISS INKSYSTEM jest idealnym rozwiązaniem dla projektantów i fotgrafów, ponieważ dzięki rozdzielczości druku 5760x1440 dpi urządzenie daje rady nawet z odwzorowaniem najbardziej złożonych półtonów i odcieni. Drukarkę Epson Stylus Photo 1400 możesz kupić z już zainstalowanym systemem CISS! Będziesz mile zaskoczony naszą ceną! Drukuj z przyjemnością i zaoszczędzaj razem z nami! Ponadto możesz zapoznać się z modelami Epson T1100 oraz Epson T30.

Dokonaliśmy poważnego wysiłku, aby dostarczyć i zapewnić Państwu dokładną informację o produktach. Natomiast zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian do specyfikacji i charakterystyk sprzętu oraz usunięcia pewnych pozycji, bez powiadomienia Państwa. Informację podaną przez Inksystem.pl nie należy traktować jako nieomylną ani jako ofertę konkretnego produktu oraz jego specyfikację. Aby uzyskać wszelkich informacji o danych technicznych oraz dostępności towaru na magazynie skontaktuj się z lokalnym oddziałem INKSYSTEM. Wszelkie prawa zastrzeżone przez właściciela.


UWAGA: podana cena obowiązuje tylko przy zakupie drukarki z systemem stałego zasilania CISS INKSYSTEM. Firma INKSYSTEM nie sprzedaje urządzeń drukujących bez systemów stałego zasilania.

 

Zostaw opinię

Irena Wójcik

Problemy z drogimi tuszami oryginalnymi w przeszłości. Dzięki CISS zaoszczędzam na druku i zawsze widzę ile atramentu mi pozostało

Jan Prusinowski

Polecam - CISS miażdży tradycyjne systemy druku.

Zostaw opinię
 • Płatność przy odbiorze (płatność za pobraniem)
 • Odbiór osobisty (płatność gotówką)
 • Płatność kartą kredytową
 • Przelew bankowy
 • Szybkie płatności internetowe (Paypal bądź Platnosci.pl)
Dostawa gratis przy zakupie ponad 200 zł

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj