Ploter Epson Stylus Pro 4900 z System Stałego Zasilania Atramentem Ciss

Drukarka wielkoformatowa A2+ dla druku zdjęć, reprodukcji i prób kolorów.

... Więcej
15 929.46 Zł z VAT
w sklepie

Dostawa gratis przy zakupie ponad 200 zł

Urządzenie w zestawie podstawowym nie zawiera tuszy starowych

Epson Stylus Pro 4900: wielkoformatowy ploter dla nowoczesnego druku

Ogólne wrażenie

Drukarka Epson Stylus Pro 4900 jest idealnie dopasowana dla użytkowników, którym zalerzy na drukowaniu listów, stron internetowych, zdjęć, dokumentów, prac dla szkoły, rysunków etc. Wysoka szybkość drukowania tego urządzenia pozwala wydrukować do 26 stron/min (dla formatu A4). Warto wspomnieć, że taka prędkość druku jest osobliwą cechą nie tylko opisywanej drukarki, ale także i jej sąsiadek w klasie Epson Stylus Pro 7700 i Epson Stylus Pro 7890.

Drukarka doskonale znajdzie swoje zastosowanie w środowiskach biurowych, zarówno jak i w poważnej poligraficznej fabryce. Do głównej funkcji drukarki Epson 4900, bez wątpienia, należy drukowanie kolorowych wydruków o wysokiej jakości. Nowo skonstruowana drukująca głowica pozwala na utworzenie minimalnej objętości kropli atramentu w trzy i pół pikolitra, co znacznie wpływa na to, że obraz drukowany jest wyraźny.

W drukujące urządzenie Epson 4900 został wprowadzony najnowszy system oddzielnych wkładów. Czyli wystarczy wymieniać tylko ten zbiornik, w którym atrament się skończył. Taka konstrukcja jest powszechnie stosowana w drukarkach atramentowych, co pozwala na znaczne zmniejszenia kosztów drukowania. Urządzenie wyposażone jest w głowicę drukującą, która została specjalnie zaprojektowana przez producenta drukujących urządzeń – Epson Micro Piezo.

Wkłady wyposażone są w atrament pigmentowy, które również należą do projektów i działalności firmy – Epson DURABrite Ultra. Atramenty pigmentowe mają niezwykłe, osobliwe właściwości, które pozwalają im nanieść się na powierzchniu arkusza papieru w taki sposób, żeby nie przeniknąć w głąb jego struktury. W rezultacie, obraz jest dość ostry i jasny. Wydrukowany tekst nie będzie się rozmazywać, nawet przy zaznaczeniu zakreślaczem lub jeśli na niego trafi wilgoć.

Atramenty i kartridże

Pigmentowe atramenty są zaprojektowane w taki sposób, że podczas drukowania nie przenikają do włókien papieru, lecz równomiernie nakładają się na jego powierzchni. Dlatego podczas drukowania na zwykłym papierze biurowym obrazy nie prześwietlają się na odwrocie strony. Takie funkcje pozwalają na drukowanie na obu stronach arkusza papieru.

Epson DURABrite Ultra – to pigmentowe atramenty, specjalnie zaprojektowane dla drukarek Epson, dlatego umożliwiają one drukowanie zdjęć i dokumentów ze stale doskonałymi wynikami na zwykłym papierze biurowym zarówno jak i na papierze fotograficznym. Równiez jest możliwość drukowania zdjęć bez marginesów na matowym lub błyszczącym papierze w formatach: 13x18 cm, 10x15 cm, a także innych – nawet na formacie A2, bez stosowania dodatkowego wkładu.

Epson Stylus 4900 podtrzymuje technologie drukowania Epson Micro Piezo, która nie tylko ma wysoką szybkośc, ale również doskonałe wyniki drukowania. Ten ploter posiada w swej budowie oddzielne wkłady dla atramentu firmy Epson, które wyrózniają się dużą pojemnością i dzięki którym można osiągnąć koszt wydruku jednej strony dokumentu prawie taki, jak koszt druku na drukarkach laserowych. Tak się składa, że przy calkowitym skończeniu się atramentu w jednym ze zbiorników, zamiany potrzebuje tylko on, a nie cały kartridż. Drukujące urządzenie całkiem odpowida normam europejskim, o czym świadczy Certyfikat ENERGY STAR.

Najnowsze technologii druku w drukarce EPSON PRO 4900

Stylus Pro 4900 łączy w sobie wszystkie najnowsze technologie druku atramentowego od firmy EPSON. Obecnie profesjonalna jakość druku przy pomocy jedenasto kolorowych kartridży z rozdzielczością 2880 dpi jest dostępną dla wszystkich – nawet dla tych, którzy są nowicjuszami w dziedzinie druku cyfrowego. Supernowoczesny system stwarzania wzorów Perfect Picture Imaging System, który obejmuje technologie druku Variable-Sized Droplet Technology atramentowymi kroplami o zmiennej wielkości przy minimalnej objętości atramentowej kropli 3,5 picoliters Ultra Micro Dot, a także szybkoschnący tusz QuickDry Ink w połączeniu z oryginalnymi nośnikami firmy EPSON – to wszystko zapewnia doskonałą jakość, intensywność i jaskrawość wydruków, które są maksymalnie odporne na blaknięcie – aż do 20 lat.

Drukowanie
Rozdzielczość drukowania    2.880 x 1.440 DPI
Szybkość druku    30 m²/h

Specyfikacje papieru i czujniki
Formaty papieru    A2, A3+, A3, A4, Letter, 17" (43,2 cm), Użytkownika
Automatyczny podajnik dokumentów    250 stron(y)
Przetwarzanie nośników wydruku    Fine Art Paper Path, Papier w rolce, Thick Media

Support, Automatyczny podajnik dokumentów
Dwustronne    Nie
Odpowiednia grubość papieru    0,08 - 1,5 mm
Pojemność podajnika papieru    250 arkuszy Standardowa, 250 arkuszy maksymalnie, 100 stron papieru fotograficznego

Przyłącza i rodzaje łączności
Przyłącza    Ethernet interface (100 Base-TX / 10 Base-T), USB 2.0 Type A, USB 1.1 Type B, USB 2.0 Type B

Informacje ogólne
Masa    52 kg
Gwarancja    24 miesiące/miesięcy Naprawa u klienta
Zawartość zestawu    Urządzenie podstawowe, Instrukcja obsługi (CD), Oprogramowanie (CD), Karta gwarancyjna, Kabel zasilający, Pojedyncze wkłady atramentowe, Instrukcja montażu, Sterowniki i programy pomocnicze (CD)
Wymiary    863 mm x 1.134 mm x 405 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość)
Emisja hałasu    Praca: 6,1 B (A)

Technika
Kolory    Light Black, Light Light Black, Photo Black, Matte Black, Cyan, Light Cyan, Yellow, Vivid Magenta, Vivid Light Magenta, Orange, Green
Konfiguracja dysz    dysz czarnych: 360, dysz na kolor: 360
Minimalna wielkość kropel    3,5 pl
Technologia tuszów    Epson Ultrachrome® HDR

Kontroler
Pamięć    256 MB wbudowana, 256 MB maksymalnie
Wyświetlacz ciekłokrystaliczny i karty pamięci
Wyświetlacz ciekłokrystaliczny    Kolor, 6,3 cm

Funkcje
Funkcje    Druk dwustronny bez marginesów, Automatyczny moduł odcinający, Ręczny druk dwustronny

Oprogramowanie
Załączone oprogramowanie    EpsonNet Config, Epson Status Monitor

Systemy operacyjne
Kompatybilne systemy operacyjne    Windows XP, Windows XP x64, Windows Vista, Windows Vista x64, Windows 7, Windows 7 x64, Mac OS 10.3+, Windows Server 2008 (32/64bit), Windows Server 2008 R2, Windows Server 2003 (32/64bit), Mac OS 10.4+

Zużycie energii
Zużycie energii    52 W - 8,5 W (w trybie oszczędnym) - 0,5 W (w trybie czuwania)

Zostaw opinię

Zostaw opinię
  • Płatność przy odbiorze (płatność za pobraniem)
  • Odbiór osobisty (płatność gotówką)
  • Płatność kartą kredytową
  • Przelew bankowy
  • Szybkie płatności internetowe (Paypal bądź Platnosci.pl)
Dostawa gratis przy zakupie ponad 200 zł

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj