Atrament niewidzialny

Niewidzialny atrament

Komplet atramentów dla Canon 100ml 8 kolorówDziś mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy sprzętu poligraficznego nie tylko - na czym mamy drukować, ale równeż - czym będziemy drukować. Każda drukarka atramentowa wymaga pewnych materiałów eksploatacyjnych, które mogą różnić się w zależności od przyznaczenia, a także jakością, ceną, producentem i wieloma innymich parametrami.

Wśród przeróżnych atramentów – atrament niewidzialny jest szczególnie interesujący, ponieważ jego przeznaczenie i zakres zastosowania mają bardzo specyficzne ukierunkowanie, a i samo drukowanie, oczywiście jest unikalne. Niewidzialne lub sympatyczne atramenty – to są atramenty, za pomocą których wydrukowany tekst z początku jest niewidzialny. Dlatego są one powszechnie używane do drukowania poufnych informacji, które mają być chronione przed niepowołanymi osobami. Niewidzialny atrament jest używany do drukowania tekstów i materiałów graficznych, etykiet lub znaków specjalnego przeznaczenia. Atramenty te są niezawodne i doskonale sobie radzą ze swoją misją - ochroną informacji. Aby tekst stał się widoczny, konieczne są pewne warunki – to może być podgrzewanie, promieniowanie ultrafioletowe lub obróbka specjalną substancją chemiczną.

Przy każdym rodzaju drukowania jakość wydrukowanego materiału zależy od wyboru atramentu. Na naszej stronie internetowej można znaleźć szeroki wybór atramentów, wśród których również są niewidzialne, które są w stanie rzetelnie i przez długi okres czasu chronić ważną informację przez niepożądanymi obserwatowami. Atrament jest kompatybilny z systemem stałego zasilania atramentem i mogą zapewnić nie tylko niewidzialne drukowanie, ale również ekonomiczne użycie.

Niewidzialny atrament jest również stosowany w celu «podwójnego» drukowania. W tym przypadku na papier z początku nanosi się tekst lub znaki sympatycznym atramentem, a następnie po wierzchu drukuje się nieistona informacja. Tego typu zabezpieczenie informacji jest rzeczywiście niezawodne, i jest używany już przez długi czas.

Historia niewidzialnego atramentu

Od dawnych czasów ludzie interesowali się możliwością przekazania sekretnych informacji. W dniu dzisiejszym, wraz z kolosalnym postępem nauki i technologii istnieje mnóstwo sposobów wymiany i ochrony ważnych danych, ale atramenty niewidzialne są wciąż szeroko stosowane jak w życiu codziennym, tak i w sprawach poważnych.

Po raz pierwszy o niewidzialnym atramencie była mowa jeszcze w księgach Filona Aleksandryjskiego (1 wiek nowej ery), przez którego został opisany sposób pisma za pomocą soku orzeszków atramentowych i póżniejsze wyświetlanie tekstu po obróbcę solą miedziową. Istniała również inna metoda kryptografii za pomocą sadzy i mleka, którą Owidiusz, wybitny rzymski poeta, zalecał dla zakochanych. Na arkusz z talną wiadomością, napisaną mlekiem, nanosi się sadza, po zdmuchnięciu której na symbolach pozostają przylepione drobne cząstki. Podobnie, były wykorzystywane soki roślin, o czym świadczą wzmianki w Historii Naturalnej.

Już w średniowiecznej Europie, ten rodzaj atramentu był szeroko stosowany przez oszustów, którzy pokazywali naiwnym ludziom cuda nieoczekiwanego pojawienia. Później, niewidzialne atramenty były szeroko stosowane w wielu krajach do przekazywania tajnych korespondencji dyplomatycznych. Niewidzialny atrament był popularny w średniowieczu,na przykład, Rosyjskie rewolucjoniści pisali mlikiem między wierszami, wysyłając wiadomości z więzienia.

Komplet atramentow INKSYSTEM dla Epson 100 ml 7 kolorowPierwsza definicja niewidzialnego atramentu, jako sympatycznego, została wprowadzona już w 1675 przez francuskiego chemika N.Lemeri w jego CoursdeChymie – «Kurs chemii». Książka ta odniosła wielki sukces, i od tej pory ta nazwa pozostała za tajnym atramentem.

W czasach II wojny światowej, skład sympatycznego atramentu ciągle się zmieniał, stając się coraz bardziej skomplikowanym, i przez to trudnijszym do zidentyfikowania. Istnieje mnóstwo rodzajów sympatycznych atramentów, które są klasyfikowane w zależności od parametrów. Określeniem właściwości może służyć kolor po wyświetleniu, metoda wykrywania lub rodzaj atramentu, w zależności od składu. Atramenty te odegrały ważną rolę w pracy polityków, szpiegów na całym świecie, jak również zwyklych obywateli, potrzebujących przekazać tajną wiadomość.

Skład niewidzialnego atramentu

Niewidzialny atrament zaczęli produkować dawno temu i istnieje mnóstwo substancji, stosowanych w ich produkcji. Miliony ludzi wykorzystywali różne metody kryptografii, niektórzy to robili za pomocą zwykłego mleka, inni używali złożonych związków chemicznych, ale wszyscy próbowali znaleźć niezawodny sposób ochrony informacji. Od czasów Pierwszej Wojny Światowej nad składem niewidzialnego atramentu pracowali chemicy, którzy je znacznie ulepszyli i zróżnicowali. Skład nowoczesnych niewidzialnych atramentów może być bardzo rózny, one zawierają za zwyczaj bezbarwne lub lekko zabarwione substancje, które wchodzą w reakcję z innymi substancjami tworząc tym samym kolorowe produkty. Podstawowe składniki to środki chemiczne - różnorodne kwasy, soli, a także płyny spożywcze, soki roślin i inne komponenty. To wszystko zależy od profesjonalizmu zespołu chemików i producentów.

Co ciekawe, słynny szpieg Mata Hari również używała niewidzialnego atramentu w swojej działalności. Podczas jej aresztowania w Paryżu, w jej pokoju hotelowym znaleziono butelkę z roztworem chlorku kobaltu, co wzbudziło podejrzenia i było powodem aresztowania. Chlorek kobaltu ma ciekawe właściwości i może być z powodzeniem wykorzystywany w kryptografii, tekst napisany w tym roztworze jest całkowicie niewidzialny i wyświetla się przy niewielkim nagrzewaniu papieru.

Nie tak dawno temu amerykańscy naukowcy z University of Michigan, ujawnili kolejny sekret pisania za pomocą niewidzialnego atramentu, który był powszechnie używany przez niemiecki wywiad. Oni umieszczali między czystych arkuszy papier impregnowany szczawianem ceru, a następnie na wierzchnim arkuszu pisali wiadomość, która była wyciśnieta na dolnej kartcę. Wyświetlał się taki tekst po obróbcę papieru mieszanką siarczanu magnezu, nadtlenku wodoru i innych substancji pomocniczych. W rezultacie wyświetlał się tekst pomarańczowego koloru. Podczas Drugiej Wojny Światowej wojskowi używali również wiele substancji do przekazania sekretnych informacji, wśród których najbardziej rozpowszechnione były siarczan miedzi, który się wyświetlał po obróbcę jodkiem sodu, a także siarczan żelazawy, chlorek sodu, które przejawiały się w interakcji z azotanem srebra.

Materiały eksploatacyjne dla sympatycznego atramentu

Najczęściej stosowanym materiałem do niewidocznego atramentu pozostaje papier. Za jego pomocą najwygodniej jest przekazywać notatki i ważne dokumenty, które nie mogą zostać ujawnione i które można łatwo wydrukować na zwykłej drukarce atramentowej. Ale można również pisać tajne wiadomości na innych nośnikach, wśród których drugie miejsce zajmuje materiał, póżniej idą metale, szkło, drewno i tworzywa sztuczne, powierzchnia których w pewnych przypadkach wymaga specjalnej obróbki.

Ważne informacje pod kontrolem

Nie powinniśmy również zapominać o jakości wydruków przy użyciu niewidzialnych atramentów. W stosunku do nich są przedstawione szczególne wymagania, które są niezbędne podczas pracy. Tekst lub obrazy odgrywają ważną rolę, więc w świetle ultrafioletowym one muszą być wyraźnymi i kontrastowymi, a same atramenty niezawodnymi. Wszystkie te zalety posiadają sympatyczne atramenty. Ponadto, ten rodzaj atramentów chroni wiadomość przed nieporządanym wpływem zewnętrznym, zachowując je w oryginalnej postaci. Oczywiście, to nie oznacza, że możemy robić z wydrukowanymi materiałami wszystko co chcemy, ale przy normalnej eksploatacji wydruk nie utraci swojej jakości przez długi okres czasu.

Niewidzialne atramenty można nabyć jak do pracy, tak również do gry w szpiegów. One znajdują swoich klientów wśród ludzi w każdym wieku i róznych rodzajów działalności. Możliwości wynikające z użycia niewidzialnych atramentów można uznać za naprawdę niesamowite.

Drukowanie jest możliwe na urządzeniach drukujących od różnych producentów. Atrament od INKSYSTEM jest kompatybilny z większością modeli drukarek atramentowych i MFP. Oprócz dobrej jakości atramentu można uzyskać dodatkową opiekę nad urządzeniem drukującym - niewidzialny atrament nie wysycha nawet jeśli nie jest używany przez trzy miesiące i zapewnia niezawodne działanie głowicy drukującej. Niewidzialny atrament umożliwia drukowanie sekretnych informacji, bez ryzyka, że staną się one dostępne dla nieporządanych osób.

Od niepamiętnych czasów, ludzie potrzebowali ochrony informacji. W dniu dzisiejszym, wraz z rozwojem nowoczesnych technologii mamy taką możliwość - niewidzialny atrament otwiera przed nami fascynujący świat intryg, tajemnicy i tajnych wiadomości. Atramenty dla niewidzialnego drukowania można nabyć na naszej stronie internetowej.

Atramenty od INKSYSTEM są produkowane na nowoczesnej fabryce w Korei Południowej. Wykwalifikowani specjaliści i prawdziwi mistrzowie w swojej dziedzinie rzetelnie wykonują swoją pracę na każdym etapie produkcji. Wszystkie produkty, w tym niewidzialne atramenty, przechodzą przez kilka etapów kontroli jakości, więc można być pewnym wspaniałych wydruków i stabilnej pracy urządzenia drukującego.

Sympatyczne i inne rodzaje atramentów (Atrament fotograficzny) można nabyć na naszej stronie internetowej. Oprócz unikalnego niewidzialnego drukowania, otrzymasz gwarantowaną kompatybilność z urządzeniem drukującym i niezawodną pracę urządzenia przez długi okres czasu. Możesz kupić sympatyczne atramenty w każdej ilości, wybierając komplet lub słoik z atramentami o potrzebnebnej objętości. Te atramenty również są doskonale kompatybilne z systemem stałego zasilania atramentem, który jest niezbędny do każdego rodzaju drukarek atramentowych. Ekonomiczne i stabilne drukowanie z CISS plus unikalny Atrament Pigment Ultra dostarczą Tobie prawdziwą przyjemność od drukowania.

Kupić każdy towar możesz na naszej stronie internetowej, nie wychodząc z domu, lub w zwykłym sklepie w dostępnej cenie. Niewidzialne atramenty – to niezawodna ochrona Twojej informacji.

Spełniamy dostawę do miast: Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Częstochowa, Zabrze, Tychy, Zielona Góra, Jastrzębie Zdrój, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Bytom, Olsztyn, Bielsko-Biała, Rzeszów, Ruda Śląska, Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Płock, Opole, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Kalisz, Koszalin, Legnica, Grudziądz, Słupsk, Jaworzno oraz do mniejszych miejscowości.

Sortuj:
  • według nazwy
  • według ceny
Widok:

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj