Zasady projektowania broszur w warunkach domowych

Czasami nachodzi nas rozpatrz, ponieważ mamy czas i chęć, żeby zrobić coś samemu, ale nie mamy możliwości spęłnić swoje życzenia. Większość ludzi, którzy próbowali samodzielnie zaprojektować broszury, bez pomocy fachowców, wkrótce rozumieli że nie mogą otrzymać dokładnie tego, czego chcieli. Być może zawodowcy znają jakieś sekrety? Jak się okazuje, tajemnica jest prosta jak drzwi. Spójż na cztery dobre rady, ktore bardzo Tobie się przydadzą. Teraz pozostanie Ci tylko użyć jednego ze specjalnych oprogramowań, takich jak Microsoft Publisher, QuarkXPress, Adobe Photoshop i Adobe InDesign do osiągnięcia pożądanego rezultatu.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać drukarka dcp-j315w)


1. Ważne momenty. Wszystkie Twoje plany muszą być dobrze dopasowane i obliczone, ale to nie znaczy, że musisz naprzód oszacować możliwe dochody. W tym przypadku chodzi o to, że Twój projekt powinien odpowiadać Twoim materiałom eksploatacyjnym. Jeżeli używasz papieru do pisania listów do stworzenia broszury, to projekt musi odpowiadać określonym wymiarom. Tak więc, jeżeli broszura nie odpowiada wybranemu przez Ciebie formatowi, należy zmienić design lub wzorzec, ponieważ firma która będzie się zajmować Twoim zamówieniem zwróci projekt do korekty lub dokona zmian na własną rękę. W niektórych przypadkach otrzymasz absolutnie nie to, co zamawiałeś!

2. Co jeszcze musisz wiedzieć o rozmiarach? To nie jest takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Dlaczego tak się dzieje i jakich niespodzianek musimy się obawiać? Podczas produkcji kilka broszur są drukowane na jednym arkuszu, i póżniej zostają przecięte. Cały proces jest zautomatyzowany, dlatego niemozliwie jest uniknąć niektórych odchyleń od określonych granic. W rezultacie mogą się pojawić puste miejsca na krawędziach lub obcięty tekst lub logo. Aby tego uniknąć, nie należy umieszczać ważnych elementów blisko krawędzi, zaplanować odstęp 0,5-0,7 mm, ale przy tym wypęłnić pustą przesrzeń dyskretnym tłem, które będzie wychodziło poza ramki i można będzie go spokojnie wyciąć.

3. Materiał do drukowania. Jeżeli musisz podkreślić szczególny styl, należy więcej uwagi poświęcić jakości papieru. Istnieją dwa podstawowe rodzaje papieru, które może zaproponować producent: 80lb lub 100lb. Fachowcy radzą używać cięższego papieru, innymi słowy, 100lb – to jest właśnie to, czego potrzebujesz. Jeszcze jedna rzecz, o której należy pamiętać – masz do wyboru papier matowy lub powlekany. W tym przypadku wybór całkowicie zależy od Twojego gustu i designu broszury. Jednak, najcześciej używa się właśnie powlekanego papieru. Jeszcze jedna rada – jeżeli potrzebujesz powlekanego papieru, a nie możesz go znaleźć- to można nanieść lakier na zwykły papier matowy, rezultat będzie taki sam jak przy drukowaniu na błyszczącym nośniku.

4. Obraz dla broszury. Dotknęliśmy juz strony technicznej drukowania, teraz możemy omówić dobór obrazów dla Twojej broszury. Nie należy zapominać o tym, że rozdzielczość wszystkich obrazów se stron internetowych jest za mała, i po wydrukowaniu obraz będzie rozmyty, lub przesunięty, lub w postaci pikseli. Aby otrzymać doskonałej jakości obraz, musimy używać grafiki o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi, tylko w tym przypadku otrzymamy jaskrawe broszury o nasyconych i soczystych kolorach.

I ostatnia rada-bądź kreatywny i staranny tworząc swój projekt. Jeżeli chcesz, aby twoje broszury były atrakcyjne i doskonałej jakości, należy się przyłożyć, a nie oczekiwać, że wszystko w cudowny sposób zostanie zrobione samo. Jeżeli nie masz doświadczenia w opracowaniu designu, należy trochę poćwiczyć. Będziesz potrzebować drukarki, papieru, wzorów i pomysłów. Miłej zabawy!

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj