Z powrotem do drukowania 1940х

Chociaż teraz nam jest trudno to sobie wyobrazić, ale w tych czasach drukowanie ulotek propagandowych, materiałów promocyjnych i edukacyjnej literatury było dość rozpowszechnione. Zaczynając od lat 30 zeszłego wieku wrasta zapotrzebowanie na drukowane materiały, które umożliwiały formowanie opinii publicznej, informowanie ludzi i rozpowszechnianie idej, wobec tego stały się popularne różne rodzaje socjalnej propagandy w postaci plakatów, posterów i broszur. Takie materiały inspirowały ludzi, dawały im nadzieję na lepszą przyszłość i siły na pokonanie przeciwności losu w tych ciężkich latach. Oprócz różnego rodzaju broszur pojawiły się komiksy, które również sprzyjały rozwojowi technik drukowania. Właśnie te czasy w Ameryce są nazywane Złotym Wiekiem komiksów. Te różnokolorowe książeczki służyły do zabawiania dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych, przy tym uspokajając i dodając otuchy czytelnikom. Najbardziej jaskrawy przykład – Kapitan Ameryka, który się pojawił w roku 1941 i symbolizował zwycięstwo nad złem.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać drukarka brother dcp-j315w)

W tych czasach komiksy były drukowane przy użyciu druku offsetowego. To był nowy sposób drukowania, a dokładniej, ulepszona metoda masowej produkcji materiałów drukowanych, którą zaczeli używać w roku 1903 году, a szerokie zastosowanie rozpoczęto dopiero w latach 1930-40. Druk offsetowy zastąpił litografię przypadkowo: Ira Washington Rubel, twórca druku offsetowego, po prostu zapomniał załadować papier, na skutek czego obraz został utrwalony na gumowym cylindrze. Po załadowaniu papieru Rubel stwierdził, że przy drukowaniu za pomocą gumowego wałka obraz jest ostrzejszy, niż przy użyciu wałka metalowego. Dzięki offsetowej metodzie drukowania stało się mozliwe drukowanie obrazu w całości, przy tym w razie potrzeby pozostawiając puste miejsca.

Wraz z drukowaniem offsetowym używana była również metoda drukowania soczewkowego, opracowana przez firmę Vari-Vue. Firma stosowała drukowanie soczewkowe do produkcji animowanych kartek i plakietek. Sama technologia była oparta na użyciu specjalnej soczewki, dzięki której otrzymaliśmy pierwsze «оbjętościowe» obrazy, które tworzyły iluzję głębi i mogły zmieniać obraz przy zmianie kąta widzenia. Z użyciem metody drukowania soczewkowego rozpoczęła się era animowanych kartek, które potrafiły mrugać lub poruszać się.

Jeszcze jedna metoda używana do drukowania nie komercyjnego, zwłaszcza dla drukowania w warunkach domowych- to metoda druku kontaktowego. Ona była stosowana przy drukowaniu zdjęć z negatywnych lub pozytywnych odbitek, w laboratoriach fotograficznych ze specjalnym oswietleniem. Odbitki były umieszczane na specjalnym papierze fotograficznym i później układane na płaskiej szybie kontaktowo-kopiowalnej maszyny. Taka maszyna eksponowała obraz, który pozostawał niewidoczym na papierze i pojawiał się tylko po obróbce specjalnymi chemicznymi reagentami.

Wszystkie te metody, ale bardziej zaawansowane i ulepszone, są używane również w naszych czasach.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj