Wybieramy domową drukarkę fotograficzną

Czy może być coś lepszego, niż wspomnienia o letnim odpoczynku lub o podróży za granicę? Niestety, tysiące zdjęć zostają zapomniane po zapisaniu na twardym dysku, drukujemy jakieś 20-30 sztuk. Lecz tylko, gdy trzymamy zdjęcia w dłoniach odczuwamy prawdziwe zachwycające uczucia od wspomnień - wszystkie zapachy, dźwięki i emocje z czasów naszych podróży.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać brother dcp-j315w)

Na szczęście, druk cyfrowy staje się coraz bardziej dostępny. Obecnie już nie ma potrzeby marnować swój czas na pójście do fotolabaratorium, przepłacać za wydruk i cierpieć, oszczędnie wybierając fotografie do wydrukowania. Teraz można kupić drukarkę fotograficzną z CISS i rozkoszować się dostępnością cyfrowego wydruku.

Jasna rzecz, że drukarka fotograficzna wcale nie jest tania. Ze względu na to potrzebny nam model należy dobierać do własnych wymóg bardzo rzetelnie. Jak więc wybrać drukarkę i na które modele drukarek należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Pierwszą rzeczą nad którą należy się zastanowić - to jest rozmiar. Niekoniecznie trzeba od razu kupować olbrzymą drukarkę, która będzie zajmowała połowę biurka. Lepiej będzie wybrać niewielki kompaktowy model, taki jak Epson Stylus Photo P50 z CISS.

Następną rzeczą, o krórej trzeba pomyśleć to liczba kolorów. Najlepszy wybór do drukowania to sześcio kolorowe modele. Jak już wspomnieliśmy, Epson Stylus Photo P50 to bardzo dobry wybór. Zawodowi fotografowie docenią 8-kolorowe modele, takie jak Epson Stylus Photo R2880 z CISS dla stworzenia własnego laboratorium fotograficznego. Taka drukarka używa tuszu Ultra Chrome dla lepszego druku kolorowego i czarno-białego.

Kolejny ważny parametr to obsługiwane formaty drukowania. Dla druku fotograficznego będzie wystarczające, jeśli drukarka obsługuje drukowanie formatów, takie jak 10x15, 13x18 i A4. Prawie wszystkie drukarki domowe obsługują podane formaty.

I nie zapominajcie o szybkości druku. Jeśli drukujecie niezbyt często, to nie warto przepłacać za wysoką szybkość wydruku. Epson Stylus Photo R800 z CISS, który potrafi wydrukować jedną fotografię o formacie 10x15 przez 39 sekund – będzie dla was w sam raz. Lecz, jeśli jesteście zawodowym fotografem, czy po prostu planujecie drukować bardzo dużo, aby uzupełnić fotoalbum, przydadzą się szybsze modele. Na przykład, Epson Artisan 50 lub Epson Stylus Photo P50 – one wydrukują zdjęcia tego samego formatu już po 12 sekundach.

Wybierzcie „swoją” drukarkę dla druku fotograficznego i rozkoszujcie się «żywymi» zdjęciami!

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj