Trochę o drukarkach fotograficznych...

Może być, kiedyś zwykle drukarki atramentowe będą drukowali zdjęcia lepiej niż, to robią teraz drukarki fotograficzne, ale teraz różnica w jakości jest widoczna. Tyn czasem jak jakość wyjściowa standartowych drukarek atramentowych zbliża się do fotograficznego, u drukarek fotograficznych ona często bardzo podobna z fotograficznym. Jeżeli Państwo chcecie mieć zdjęcia, które nie będą różnili się od zwykłych, Państwu potrzebna jest drukarka fotograficzna.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać dcp j315w)

Klasyfikacja drukarek fotograficznych

Nie wszystkie drukarki fotograficzne są urządzeniami uniwersalnymi. Na przykład, drukarki z funkcją kalkomanii (która często nie prawidłowo nazywają sublimacyjną) nie można odnieść do uniwersalnych, bo oni nie mogą drukować na zwykłym papierze. Oprócz tego, mogą być limity w rozmiarach odbitek, na przykład maksimum 10x15 albo 13x18 cm.

A niektóre drukarki fotograficzne po prosu za wolno pracują, żeby ich można było odnieść do uniwersalnych. Tutaj my omówimy tylko modele, które można nazwać uniwersalnymi, a inne zostawimy dla opisania wspomagającego wyboru drukarek fotograficznych, które wkrótce zobaczę świat.

Większość drukarek fotograficznych są w cenie od 100 do 500 dolarów. Często oni nie są takie szybkie, jak standartowe drukarki atramentowe w podobnej cenie, wywodzą różne rodzaje dokumentów, ale znacznie szybciej drukują zdjęcia. Główną różnicą pomiędzy drogimi i tanimi drukarkami fotograficznymi jest szybkość. Pośród modeli w cenie od 400 dolarów czasami są takie, które pracują z papierem do 33x48 cm.

Atrament fotograficzny

Nawet pośród uniwersalnych drukarek fotograficznych są dużo modelów różnych typów. Dużo z nich wykorzystują więcej niż 4 kolory. Często to oznacza dodawanie jasno błękitnego i jasno purpurowego do tradycyjnych błękitnego, żółtego, purpurowego i czarnego. Przynajmniej w jednym modelu jest dodawany ciemno błękitny i czerwony farby (kolor ostatniego jest bliski do pomarańczowego).

Atrament dodatkowych kolorów pozwala poszerzyć gamę kolorów, którą posiada drukarka, i zrobić łatwiejszym pokazanie miękkich przejść kolorów, które ciężko odtworzyć, takich jak cielisty kolor czy błękitne niebo. Ale wykorzystanie dodanych kolorów nie jest gwarancją lepszej jakości, i niektóre drukarki dają prawdziwą jakość fotograficzną i bez nich.

Są takie drukarki, które oprócz zwykłej czarnej farby mają szarą albo pigmentową czarną. W obu wypadkach celem wykorzystania dodatkowego atramentu jest polepszenie druku czarnobiałych zdjęć. Jeżeli Państwo lubicie czarnobiałe zdjęcia, trzeba zwrócić uwagę na drukarki z takim atramentem.

Inne funkcje drukarek fotograficznych

W niektórych drukarkach atramentowych są podjęte konstrukcyjne decyzje, które optymizują szybkość druku zdjęć i nie obowiązkowo zwiększają szybkość wywodu dokumentów innych rodzajów. Drukarki z tysiącami dysz, na przykład, mogą nanosić na kartkę wiele więcej kropek za wiele mniejszy czas. To pozwala im szybko drukować zdjęcia, pozostając po szybkości wywodu innych dokumentów na poziomie wolnych standartowych drukarek atramentowych.

Są i takie drukarki fotograficzne, które mogą drukować bezpośrednio z kamery albo karty pamięci. Często drukarki z bezpośrednim drukiem mają te same możliwości, co i mini laboratoria fotograficzne, które drukują zwykle zdjęcia. Dużo z nich mają niewielki kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny z systemem menu, na którym można patrzeć na zdjęcia, obcinać ich, wybierać potrzebne dla druku, zadawać rozmiary i t.d. Modele bez wyświetlacza ciekłokrystalicznego pozwalają wydrukować kartkę indeksową, żeby potem wybrać, które zdjęcia drukować.

Jeżeli Państwo chcecie nie używać komputera, szukajcie drukarkę z gniazdkami dla kart pamięci, a posiadaczom kamer z funkcją PictBridge trzeba szukać drukarkę, która jest kompatybilna z tym protokołem. Wtedy można będzie połączyć kartę i drukarkę, nie wyciągając karty pamięci. Ale nawet jeżeli w Państwa obecnej kamerze nie ma funkcji PictBridge, nie trzeba odrzucać taką możliwość w drukarce, dla tego że następna Państwa kamera prawdopodobnie będzie odpowiadała temu standardu.

Większość innych myśli, pośród których są takie, które dotyczą podłączenia sieciowego i ogólnej ceny posiadania, generalnie są takie same, co i dotyczące drukarek atramentowych. Ale dla tych, kto potrzebuje prawdziwej jakości fotograficznej, drukarka fotograficzna jest najlepszym rozwiązaniem.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj