Oryginalne wkłady przeciwko CISS: badamy koszty

Od tego czasu, gdy wynaleziony został CISS (system stałego zasilania atramentem), wielokrotnie powstawało pytanie: czy może CISS całkowicie zastąpić oryginalne wkłady? Producenci drukarek jednym głosem mówią: to niemożliwe. Jednocześnie w dalszym ciągu starają się zapobiec instalacji tego urządzenia na swoich aparatach drukarskich. Spójrzmy głębiej w problem i rozważmy najważniejsze zagadnienia.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać brother dcp j315w)


Cena. Na pierwszy rzut oka, to oczywiste, jeden wkład jest tańszy niż jeden CISS. Ale to tak, jakby porównywać kupno biletów do kupna samochodu. Wystarczy tylko po prostu jeden raz kupić system stałego zasilania atramentem, a następnie wszystko, czego będziesz potrzebować – napełniać zbiorniki atramentem - i to wszystko.


Objętość. Średnio, objętość wkładu wynosi od 11 ml do 17 ml, największa objętość wkładu to 21 ml. W tym samym czasie, objętość zbiornika systemu stałego zasilania atramentem może wahać się w granicach od 100 ml do 130 ml (choć można zamówić CISS o większej pojemności do drukowania na skalę przemysłową). Nie trzeba dodawać, że można wykorzystać tylko 65-75% atramentu we wkładach, ponieważ istnieją chipy, które pokazują poziom zużycia farby. Dlatego musisz jeszcze odjąć tą ilość od ogólnej objętości.


Jakość. Eksperymentalnie udowodniono, że różnica w jakości odbitek, tworzonych przy użyciu wkładów i CISS, zależy tylko od jakości farby. Atrament INKSYSTEM gwarantuje, że różnica wyniesie około 2-5%, jest mało prawdopodobne, aby byli ją w stanie uchwycić nawet specjaliści.


Wpływ na środowisko. Liczba zużytych oryginalnych wkładów wzrasta gwałtownie, a tylko niewielka ich część podlega recyklingowi. Naturalny rozkład wszystkiego tego plastiku będzie trwać setki lat. CISS – to przyjazne dla środowiska alternatywy. Wszystkie elementy systemu wykonane są z materiałów odpornych na ścieranie, więc CISS będzie służył Ci dziesiątki lat.


Oszczędność. Wniosek o oszczędności może być oparty na informacjach przedstawionych powyżej. Jeśli kupujesz CISS, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na wkłady atramentowe, które mogą być wykorzystane tylko częściowo. Zaoszczędzisz także czas, potrzebny na zakup i wymianę wkładów. CISS pozwala na drukowanie przez długi okres czasu bez utraty jakości. W przeciwieństwie do wkładów, system stałego zasilania atramentem jest  przyjazny dla środowiska.

Jeśli zamierzasz kupić CISS, i już masz drukarkę, możesz wybrać system INKSYSTEM dla Twojego modelu. Firma gwarantuje 100% zgodność z urządzeniem drukującym.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj