Kompatybilne materiały eksploatacyjne godną alternatywą dla oryginałów

Drukowanie w domu już dawno stało się codziennością i nie jest czymś nadzwyczajnym. Użytkownicy docenili korzyści z drukowania w domu, a to doprowadziło do szybkiego wzrostu sprzedaży materiałów eksploatacyjnych.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać drukarka dcp-j315w)

Drukowanie w domu

W porównaniu z rokiem 2009 sprzedaż drukarek aktualnie zwiększyła się o 55%. Jednocześnie coraz większą popularność zdobywają urządzenia wielofunkcyjne (MFP/urządzenia typu All-in-One), udział których na rynku wzrósł do 71%, zmniejszając tym samym udział sprzedaży drukarek do 29%, co jest o 9% mniej niż w 2009 roku.

Porównanie urządzenia wielofunkcyjne i drukarek

Na rynku peryferii również zachodzą pewne zmiany. Rynek materiałów eksploatacyjnych jest jednym z najbardziej obiecujących, co powoduje poważną konkurencję na tym rynku. W chwili obecnej to tzw. "zimna wojna" między producentami oryginalnych a alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. W roku 2010 na rynku znacznie zwiększył się udział produktów altermatywnych: w 2009 r. stosunek materiały alternatywne/oryginalne wyniósł 92% do 8%, w roku 2010 liczby te zmieniły się na 93% do 7%.

Porównanie materiały alternatywne/oryginalne

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj