Kody QR: nowe spojrzenie na banalne kwadraciki

Jak wielu z Was wie, kod QR to 2D kod kreskowy w formie kwadratu o specjalnym układzie bloków. Teraz są one bardzo popularne w dziedzinie reklamy, sprzedaży, produkcji i logistyki. Z ich pomocą można zaszyfrować jakąkolwiek informację, adres URL lub tekst. Ale fakt, że można eksperymentować z projektowaniem kodów QR, nie jest tak dobrze znany. Mogą zmieniać się na wiele sposobów, przy jednoczesnym zachowaniu swoich właściwości.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać brother dcp-j315w)

Najłatwiejszy sposób zmienić wygląd kodu QR– pomalować go. Kod ten nie musi koniecznie być czarno-biały, ponieważ kolor nie wpływa na jego właściwości. Tak, możesz zmienić zabarwienie kodu używając jednego koloru lub kombinacji kilku kolorów. Ale jednak istnieje jedna zasada: należy zachować kontrast. Innymi słowy, kod powinien mieć jasne tło i ciemne bloki.

Inny wariant zmian polega w dodaniu swojego logo do kodu QR. Możesz użyć kodu jako tła dla logo, lub dla różnych obrazów związanych z Twoją lokalizacją. Ponadto, uczyni to podobnym do obrazka 3D. Możesz umieścić swoje logo lub nazwę w środku kodu QR, lub gdzie chcesz. Całkiem możliwe jest wykorzystanie go jako podstawowego elementu, na przykład, jeśli tworzysz nowy plakat reklamowy. Ponadto, można lekko zaokrąglić narożniki bloków, aby uczynić kod bardziej atrakcyjnym i przyjemnym dla oka.

Korzystanie z kodów QR staje się coraz bardziej popularne, więc twórcy postanowili wykorzystać je jako nowy sposób reklamy, promocji znaków handlowych. Wybraliśmy kilka przykładów projektów kodów QR. Jeśli chcesz zachować wyniki swoich eksperymentów z kodami QR, po prostu wydrukuj je z pomocą HP Deskjetz  preinstalowanym CISS od firmy INKSYSTEM.Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj