Jak samodzielnie naprawić drukarkę

Często się zdarza, że drukarka się psuje właśnie w tym momencie, kiedy musisz natychmiast wydrukować coś ważnego. Wpadamy w rozpacz i przestajemy myśleć logiczne zamiast się uspokoić i zastanowić, czy warto od razu lecieć do serwisu czy też można naprawić drukarkę samodzielnie. Nawet jeżeli nie miałes podobnych problemów, to nie jest powiedziane że to się nigdy nie zdarzy, więc ta informacja może być przydatna dla Ciebie.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać drukarka brother dcp-j315w)

Najczęściej występujące problemy z drukarką:

1. Problemy z przewodem sieciowym (jeżeli to nie jest drukarka bezprzewodowa);
2. Problemy ze sterownikiem;
3. Drukarka gniecie papier;
4. Zaśmiecony mechanizm drukujący.

Przewód

Zacznijmy od początku. Jeżeli nie możesz rozpocząć drukowanie, ale drukarka i komputer są włączone, przyczynę problemu należy szukać przede wszystkim w przewodzie sieciowym. Upewnij się, ze drukarka jest podłączona do komputera. Jeśli nie ma zasilania, to najprawdopodobniej przewód został uszkodzony, i w niektórych przypadkach ciężko jest ustalić w jakim miejscu właściwie. Sytuacje, w których właśnie przewód jest odpowiedzialny za wszelkie problemy z drukowaniem, wynikają z faktu, że kabel znajduje się w pobliżu źródła światła elektrycznego. Co należy zrobić: 1) sprawdzić, czy uszkodzenia przewodu sa widoczne, 2)przełączyć przewód jak najdalej od żródła zakłóceń elektrycznych. W każdym razie , przydatne jest mieć pod ręką zapasowy przewód specjalnie dla takiego przypadku.

Sterowniki

Czasami instalacja nowego oprogramowania lub usunięcie starego może doprowadzić do zakłóceń pracy drukarki, takich jak uszkodzenia sterowników Twojego urządzenia. W takim przypadku można zainstalować stary sterownik, dołączony do opakowania z drukarką, lub zamówić nowy na stronie internetowej producenta. Nowe wersje często są lepsze, ponieważ to będzie ulepszone oprogramowanie z modernizowanym systemem zabezpieczeń i uaktualnioną wersją kodowania.

Drukarka gniecie papier

Możesz napotkać ten problem podczas dodawania papieru do podajnika podczas wydruku, drukowania dokumentu o dużej liczbie stron lub ponownego użycia papieru. Istnieje kilka sposobów, jak uniknąć podobnego problemu. Jeżeli potrzebujesz dołożyć papier do podajnika najlepiej jest zatrzymać drukowanie, ponieważ jest to jedyny sposób uniknąć danego problemu. Podczas drukowanie wielostronicowego dokumentu ważne jest robić przerwę po każdych 15-20 stronach: drukarka potrzebuje odpoczyku, aby działać sprawnie. Niektórze ludzie zaoszczędzają papier, używając go po raz drugi.W takim przypadku należy pamiętać, że strony powinne być gładkie i bez zagniecień, więc najlepiej będzie je wyrównać przy pomocy żelazka.

Zaśmiecenia mechanizmu drukującego

Ten problem oznacza, że najwyższy czas jest oczyścić dysze. To się często zdarza z drukarkami termycznymi przez to, że one podgrzewają tusz co prowadzi do zatkania dysz. Ale ten problem jest łatwy do rozwiązania. Wszystko czego potrzebujesz- rozpocząć Czyszczenie za pomocą Twojego komputera lub przycisku sterowania (urządzenia wielofunkcyjne). Jeśli nie rozwiąże to problemu, należy rozpocząć głębokie czyszczenie. Jak to zrobić dowiesz się z artykułu: «Jak wyczyścić dyszę drukarki».

INKSYSTEM dba o jakość druku.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj