Jak przeczyścić dyszy

Zatkane dysze - jeden z głównych problemów, które użytkownicy mogą napotkać podczas drukowania. Problemy te mogą być spowodowane faktem, że urządzenie przez długi czas było nie używane, dyszy od dawna nie były czyszczone lub używało się niskiej jakości atramentów. Można w łatwy sposób pozbyć się tych problemów, jeżeli:

• Przy drukowaniu dokumentu pojawiają się paski różnych kolorów (w zależności od kartridża, który został zapchany);
• Podczas drukowania pojawiają się rozmazane paski lub niewyraźne symbole;
• Istnieje zakłócenie emisji kolorów (jeżeli jeden kartridż został zapchany) lub nieprawidłowe odwzorowanie kolorów;
• Imitacja drukowania, gdy drukarka zwraca puste arkusze i t.p.

Pomimo to, że jest to dość poważny problem, można go naprawić samodzielnie. Istnieje kilka sekretów, które powinniśmy znać.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać brother dcp j315w)

Przygotowanie

Przede wszystkim, trzeba zacząć od procedury czyszczenia dysz, ponieważ czasami to może wystarczyć do wyeliminowania problemu. Jeżeli to nie pomogło, należy wyciągnąć kartridż który został zapchany, lub wszystkie kartridże. Trzeba przygotować stabilną powierzchnię, na której możemy postawić kartridż, specjalny płyn do czyszczenia lub zwykłą dystylowaną wodę, waciki lub cienkie ręczniki.

Czyszczenie

Proces czyszczenia zależy od dwóch czynników: stopnia zanieczyszczenia i rodzaju kartridża. Jeżeli zanieczyszczenie jest nieznaczne, można wyeleminowac problem za pomocą wacików i płynu do czyszczenia lub dystylowanej wody. Należy namoczyć wacik i wycierać dyszę tak długo, aż na niej nie pozostanie żadnego śladu atramentu.Trzeba również pamiętać, że nadmiar płynu może uszkodzić kartridż. Jeżeli dysza została mocno zapchana, zwykłe wycieranie nie pomoże, dlatego należy namoczyć ręczniki płynem czyszczącym, ułożyć na nich kartridże dyszami w dół i pozostawić na kilka godzin. Potem przetrzeć dyszy wilgotnym wacikiem, aż na nich nie pozostanie żadnego śladu atramentu, i pozostawić do wyschnięcia.

W zależności od rodzaju, kartridże mogą być z gąbką ( Lexmark) lub bez (w większości przypadków). Jeżeli to jest kartridż z gąbką, należy przed rozpoczęciem czyszczenia wyciągnąć ją z kartridża, wyczyścić i wysuszyć. Potem mozna rozpocząć czyszczenie, jak zostało powiedziane powyżej, i znowu złożyć kartridż. I to wszystko.

Sprawdzenie

To jest ostatni etap czyszczenia. Trzeba wstawić kartridż z powrotem do drukarki i oczyścić dyszę dla napędzenia atramentu. Jeżeli to nie pomogło, należy zwrócić się do serwisu, gdzie specjaliści wyeliminują problem za pomocą ultra dzwięku. Czyszczenie dysz to zawsze pracochłonna procedura, więc lepiej zapobieć zatorom za pomocą systematycznego czyszczenia.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj