Jak dostać się do pampersa i zresetować go?

Absorber. Pampers jest gąbką (podkładka), detal zrobiony z absorbującego higroskopicznego materiału w dolnej części korpusu, która wchłania atrament, rozlewający się przy pompowaniu przez głowicę.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać drukarka brother dcp-j315w)

Tam, gdzie znajduje się miejsce dla parkowania głowicy drukującej jest cienka gąbka, która wchłania zużyty atrament. Gąbka jest połączona z rurką, która zawiera odwód atramentu bezpośrednio do pampersa. Tam pod gąbką znajduje się licznik zużytego atramentu, który i powoduje to, że drukarka zaczyna mrugać wszystkimi lampkami, szokując jej użytkownika. Żeby pampers naprawdę nie przepełnił się i drukarka nie mrugała lampkami już z poważnej przyczyny, można wyciągnąć go na zewnątrz.

Dla tego trzeba otworzyć pokrywę techniczną z tylu drukarki, tam Państwo zauważycie rureczkę dla odwodu atramentu i sam pampers (pilśń z rureczką). Tą rureczkę trzeba wyciągnąć, przedłużyć czymś (można na przykład rurką od zakraplacza) i wstawić w kubeczek. A kiedy kubeczek napełni się – Państwo zauważycie to i opróżnicie go.

Drugie pytanie: jak resetować licznik zużytego atramentu, kiedy nasz kubeczek jeszcze nie napełnił się, a drukarka już mruga? Dla tego ściągajcie potrzebny program. Jako przykład weźmiemy program dla drukarki fotograficzne Epson R290.

EPSON_Stylus_Photo_R290_2

Przed tym jak rozpakować archiwum nastawcie na Państwa komputerze datę "1 kwietnia 2008". Dalej włączamy program i naciskamy Accept. Naciskamy przycisk Particular adjustment mode. W rozdziale Maintence wydzielamy Waste ink pad counter i naciskamy OK. Zaznaczamy "ptaszkami" i naciskamy Check. Teraz znów zostawiamy ptaszków i naciskamy Initialization. Po tej operacji nasz pampers będzie resetowany. Potem program poprosi wyłączyć komputer i znów włączyć. Po skończeniu pojawi się wiadomość o resecie "pampersa". Państwo możecie sprawdzić, jakie znaczenia są teraz. Przybieramy ptaszków i naciskamy Check. Oto i wszystko!

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj