iTypewriter – Obnowienie historii

Osobiście nie poznałam czasów, kiedy ludzie musieli pisać swoje listy za pomocą maszyny do pisania (dlatego że komputery wtedy jeszcze nie istniały). Więc jeśli ktoś nie chciał, aby odbiorca rozszyfrowywał jego ręczne pismo, było konieczne mieć taką maszynę pod ręką. Chociaż miałem szczęście osobiście zobaczyć taką maszynę. Zabawne jest to, że już w niedalekiej przyszłości będziemy w stanie nie tylko mieć pod ręką, ale także używać taką maszynę do pisania. I to już modernizowaną wersję maszynki, która będzie współpracować z nowoczesnymi gadżetami.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać dcp j315w)

Student z Edynburga Austin Yang zaprojektował maszynkę do pisania, którą można używać z iPadem. iTypewriter –jest to połączenie starych technologii z ich nowoczesną modyfikacją. Forma urządzenia jest podobna do podstawki dla gadżeta z klawiaturą, przypominającą tą, którą stosowali w starych maszynkach drukarskich. Różni się jedynie gumowymi młoteczkami na końcach. Aby rozpocząć pisanie, należy zainstalować iPad i po prostu pisać tekst. A w tym czasie specjalne urządzenie wewnątrz urządzenia będzie generować sygnał elektryczny, imitujący dotyki palców. iTypewriter ma na celu pomoc starszym ludziom, którzy nie mogą przyzwyczaić się do komputerów lub klawiatury wirtualnej, a także tym, którzy chcą znaleźć sposób na przedłużone pisanie na iPadzie.

Niestety, urządzenie nie jest pozbawione wad. Na przykład, istnieje ograniczenie prędkości i jeśli prędkość będzie zbyt wysoka, to pojawia się możliwość, że ekran dotykowy nie otrzyma sygnalu, a więc opuści literę. Mimo to, ze wzgledu na to producenci nie mają zamiaru w najbliżczym czasie wprowadzać iTypewriter na rynek, takie niedopatrzenie można będzie naprawić.

Jednak niestety, doświadczenie pokazuje, że produkcja dla sprzedaży najwyrażniej nie rozpocze się w najbliższej przyszłości.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj