Drukowanie w systemie Windows 8

Miliony ludzi żyją w oczekiwaniu na pojawienie się systemu operacyjnego Windows 8. Oczekuje się, że będzie on prosty w użyciu, z rozszerzonymi funkcjami dla komputerów i urządzeń kompatybilnych, a także ucieszy użytkowników większą pamięcią oraz szerokim zakresem zainstalowanych aplikacji. Ten artykuł opowie o perspektywie druku z nową wersją systemu Windows 8.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać dcp-j315w)

Który program był

Poprzednia wersja systemu Windows współdziała z sterownikiem dla druku modeli v3, który będzie również kompatybilny z nowym systemem Windows 8. Będzie jednak ona ograniczać zdolności oprogramowania, ponieważ sterownik może pracować na pełnych obrotach tylko z aplikacjiami biurowymi. Podczas pracy z następnym interfejsem programu (Metro), sterownik v3 zapewnia możliwość korzystania tylko z standartowych ustawień bez możliwości ich zmiany. Plus jest w tym, że sterownik obsługuje średnio 60% modeli drukarek dostępnych na rynku. Oznacza to, że można rozpocząć korzystanie z drukarki, bez konieczności poprzedniego instalowania sterownika, poniważ Windows 8 wyposażony jest w sterownik, wspólny dla modelej drukarek: jest ustawiony rozmiar papieru, marginesy, akapity, odstępy oraz inne niespecyficzne opcje.


Co otrzymamy

Polepszony sterownik dla drukowania dla modeli v4 posiada szereg właściwości, które nie są dostępne dla poprzedniej wersji. Za największy sukces projektantów można uważać to, że użytkownik będzie mógł pracować bez sterowników z ponad 2500 modeli drukarek głównych producentów (istnieje możliwość, że ta lista się powiększy). Jednak, to jeszcze nie wszystko.

Windows 8 posiada architekturę v4, dla której jest charakterystyczne:
• mniej miejsca dla wewnętrznych sterowników;
• współpraca z ponad 70% drukujących urządzeń (około 2500 modeli);
• możliwość zmiany ustawień;
• szybki dostęp do aplikacji Metro.

Pierwsza rzeczą, jaką użytkownik zauważy od razu - to architektura programu (wewnętrzne sterowniki zajmują mniej miejsca), która została zaprojektowa, aby zaoszczędzić miejsce. Nowy sterownik działa poprzez zasade karkasu klasy sterowników i pozwala szybko rozpocząć drukowanie bez instalowania sterowników od producentów, co oznacza, że jeśli potrzebujecie natychmiast przejść do drukowania, to nie będziecie musieli wchodzić do Windows Update lub do innego programu, aby znaleźć potrzebne sterowniki. W blogu Building Windows 8 stwierdza się, że v4 zapewni kompatybilność z nie mniej niż 70% drukarek bez konieczności instalowania sterowników. Oprócz tego, producenci drukujących urządzeń będą mogli dostosować się do tego oprogramowania. Program będzie dostępny dla publiczności oraz będzie obejmować ograniczoną liczbę sterowników, które pozwolą producentom uwzględniać już istniejące systemy operacyjne. W wyniku tej współpracy, użytkownicy będą mieli więcej miejsca na dysku twardym oraz szybki dostęp do drukującego urządzenia.

Jeśli uważnie czytaliście artykuł, to musieliście zauważyć, że wcześniej wspomniany był drugi typ interfejsu w Windows 8. Interfejs Metro był przedstawiony jako część oprogramowania Windows Phone 7, a następnie został uaktualniony do głównego interfejsu urządzeń czujnikowych i został wykorzystywany jako alternatywny interfejs dla komputerów domowych. Więc po podłączeniu drukującego urządzenia do komputera z zainstalowanym systemem Windows 8, oprogramowanie będzie szukać odpowiedni sterownik w Windows Metadata Information Store (WMIS), następnie odpala go i możecie korzystać z urządzenia.

Aplikacja Metro zaoferuje zainstalowanie interfejsu do wyboru: Start experience, Advanced Print Settings lub Print Notifications experiences. W pierwszym interfejsie na ekranie jest ikona startu, uruchamiająca aplikacje Metro z standardowymi ustawieniami, więc nie będziecie musieli wydawać dużo czasu, aby podjąć pewne działanie. Podczas korzystania z Advanced Printing Settings użytkownik może zmienić ustawienia. W celu drukowania należy przejść do okna ustawień zaawansowanych. Ostatni interfejs jest przeznaczony do informowania użytkownika o stanie drukowania, więc jeśli w podającej tacy zabraknie papieru, na ekranie komputera pojawi się specjalne powiadomienie. Jako przykład zastosowania aplikacji Metro w drukowaniu może wystąpić wielofunkcyjne urządzenie Epson app for Epson NX430.

Jak widać, Windows 8 obiecuje użytkownikom niebo w diamantach, szczerze wierzymy, że nie będziemy rozczarowanymi.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj