Bez kartridży: drukarki i UWF Epson WorkForce Pro RIPS

Firma Epson przedstawia nową serię urządzeń drukujących WorkForce Pro RIPS z miękkimi wkładami atramentowymi zamiast kartridży. Przedstawiamy Państwu trzy modele: drukarkę WF-R5190DTW (w standardzie A4) i urządzenia wielofunkcyjne WF-R5690DTWF (A4) oraz R8590DTWF (w formacie A3+). Mogą z nich korzystać duże i średnie grupy robocze, wydajność wynosi od 45 tys. do 75 tys. wydruków w formacie A4 miesięcznie.

epson-workforce-pro-rips-wf-r5190dtw

„Oto są pierwsze drukarki i UWF Epson do drukowania intensywnego, w których wykorzystano miękkie wkłady na atrament. Innowacja od Epson pozwala na obniżenie kosztów wydruku jednej strony o wiele niż w porównianiu do innych modeli, w tym laserowych”, - opowiada przedstawiciel producenta.

Nowe urządzenia wyposażone są w miękkie wkłady atramentowe z mikroczipem, zintegrowane z drukarką (pojemność wynosi od 0,4 do 1,5 l). Cały ten system nazywa się „Replaceable Ink Pack System” (RIPS), co znaczy „system wymiennych wkładów atramentowych”. Dzięki systemowi jest możliwe obniżyć koszty w przeliczeniu na stronę. Wydajność początkowego pojemnika wynosi 75 tys. wydruków w formacie A4.

epson_r8590dtwf

Technologia Epson Precision Core umożliwia szybkość drukowania w trybie monochromatycznym do 34 stron na minutę, drukowania w kolorze – do 30 stron na minutę. Nowy atrament pigmentowy Epson DURABrite Ultra nadaje wydrukom jaskrawych kolorów. Schną wydruki szybko. Pojemność podajnika w drukarkach WF-R5190DTW oraz WF-R5690DTWF wynosi 580 arkuszy, i aż 1830 arkuszy w modelu R8590DTWF.

wfnr5690dwf-3-.png

Przed drukowaniem nowe drukarki nie rozgrzewa się i nie ochladzają się w czasie drukowania, dlatego zużywają do 80% mniej energii niż drukarki laserowe i gwarantują wysoką wydajność pracy.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj