Drukarka-lider sprzedaż 2012

Nie możesz powstrzymać ciekawości? Niespodzianka-niaspodzianka… To jest Epson SX425W. Nasz zwyciężca należy do linii budżetowej firmy Epson i kosztuje około €60-75. Pomimo faktu, że model ten został wyprodukowany w roku 2010, na niego wciąż jest duże zapotrzebowanie. Spróbujmy zrozumieć, o co tu chodzi.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać brother dcp-j315w)

Przeznaczenie

Epson Stylus SX425W –to jest urządzenie wielofunkcyjne, przeznaczone do użytku domowego. Drukarka jest wyposażona w bezprzewodowy internet, shludnie wygląda i jest dość kompaktowa, co jest szczególnie interesujące dla użytkowników, mających brak przestrzeni roboczej. Za pomocą tego urządzenia „ trzy-w-jednym” możemy zrobić kopię dokumenta, zeskanować go, a nawet wydrukować dokument bez pośrednictwa komputera. Jednakże, ze względu na błyszczące paski na obudowie urządzenia, musimy staranniej pilnować utrzymanie czystości.

Design

Urządzenie wielofunkcyjne posiada obudowę w formie przysadzistego czarnego równoległościana, łączącą w swoim designie błyszczące i matowe powierzchnie. Panel sterowania znajduje się po prawej stronie pokrywy skanera i zapewnia szybki dostęp so skanowania, kopiowania, a także drukowania z różnego rodzaju kart pamięci. Za pomocą przycisków sterowania użytkownik może zmieniać ustawienia drukarki lub zapewnić dostęp do funkcji czyszczenia głowicy drukującej lub sprawdzenia stanu dysz.

Charakterystyki techniczne

Drukarka jest urządzeniem wielofunkcyjnym, ona może działać niezależnie od komputera, ponieważ w urządzenie został zainstalowany 1.5 – calowy wyświetlacz LSD. Urządzenie obsługuje różne typy podłączenia do komputera, od standardowego portu USB i kart pamięci do podłączenia za pośrednictwem Wi-Fi. Maksymalna rozdzielczość skanera wynosi 1200 x 2400 dpi, rozdzielczość drukowania – 5760 x 1440 dpi. Technologia zmiennej objętości kropli atramentowej (Variable-sized Droplet Technology) pozwala uzyskać wydruki z minimalną objętością kropli wynoszącej 3pl. Epson Stylus SX425W używa 4-kolorową paletę atramentów pigmentowych DURABrite Ultra, dzięki której otrzymujemy ostre, odporne na rozmazywanie wydruki. Jednak, w przypadku drukowania na papierze fotograficznym, zdjęcia mogą się okazać blakłymi w porównaniu z oryginalnymi obrazami. Ponadto, nie należy się spodziewać, że urządzenie będzie drukować doskonałej jakości zdjęcia, ponieważ drukarka nie jest do tego przeznaczona. Co dotyczy prędkości drukowania, możemy powiedzieć, że drukowanie w trybie monochromatycznym jest dość szybkie, jednak drukowanie w trybie kolorowym, zwłaszcza drukowanie zdjęć, odbywa się raczej powolnie. Warto zaznaczyć, że jakość drukowania –powyżej średniej.

Podsumowując, możemy powiedzieć następujące.Epson Stylus SX425W – urządzenie drukujące mające swoje plusy i minusy. Zalety drukarki- to stosunkowo niska cena i koszty eksploatacji, wysoka prędkość drukowania w trybie monochromatycznym, rozdzielne kartridże z atramentami zapobiegającymi rozmazywanie i szerokim wyborem interfejsów. Co dotyczy minusów- w urządzenie wielofunkcyjne został zainstalowany za mały wyświetlacz, i ono zbyt powoli drukuje zdjęcia. Jednak, nie zważając na wszystko, Epson Stylus SX425W stało się liderem sprzedaż roku 2012.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj