Czym Epson lepszy od innych producentów?

Główne technologie druku atramentowogo

Na rynku atramentowych urządzeń drukujących wiadome są dwie główne technologie druku: piezoelektryczna i termiczna. Podane technologie różnią się sposobem podawania atramentu na papier. Piezoelektryczna technologia bazuje się na tym, że piezokryształy deformują się pod wpływem napięcia elektrycznego. Dzięki wykorzystaniu danej technologii prowadzi się pełna kontrola nad drukiem: wyznacza rozmiar kropli, grubość strumienia, szybkość wyrzucania kropli na papier i t. d. Jedną z wielu zalet tego systemu jest możliwość wyznaczania rozmiaru kropli, co pozwala otrzymywać odbitki wysokiej rozdzielczości. Jest udowodnionym, że niezawodność piezoelektrycznego systemu jest znacznie wyższa w porównaniu z innymi systemami druku atramentowego.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać drukarka dcp j315w)

Jakość druku przy wykorzystaniu piezoelektrycznej technologii jest bardzo wysoka: nawet uniwersalne tanie modele pozwalają otrzymywać odbitki z jakością fotograficzną i wysoką rozdzielczością. Także zaletą urządzeń drukujących z systemem piezoelektrycznym jest naturalność oddawania barw, co jest na prawdę ważną cechą przy wydruku zdjęć.

Osobliwości drukarek Epson

Głowice drukujące drukarek atramentowych EPSON mają wysoki poziom jakości, dla tego są takie drogie. Przy piezoelektrycznym systemie druku jest zabezpieczona niezawodność pracy urządzenia drukującego, a głowica drukująca bardzo rzadko psuje się i instaluje się na drukarkę, a nie jest częścią zmiennych kartridżów.

Piezoelektryczny system druku był stworzony przez kompanię EPSON, ona jest patentowana i jej wykorzystanie jest zabronione dla innych producentów. Dla tego tylko drukarki EPSON wykorzystują ten system.

Termiczny system druku jeszcze wykorzystuje się w drukarkach Canon, HP, Brother. Atrament jest podawany na papier przez jego nagrzewanie. Temperatura nagrzewania musi być do 600°С. Jakość termicznego druku jest bardzo niższa za jakość druku piezoelektrycznego, dla tego że nie ma możliwości kontrolować proces druku przez wybuchowy charakter kropli. Jako rezultat takiego druku zjawiają się satelity (krople towarzyszące), które nie dają otrzymać detalizowane odbitki wysokiej jakości, powodując zniekształcenie. Nie można pozbyć się tej wady dla tego, że ona jest częścią technologii.

Jeszcze jedną wadą sposobu termicznego jest zjawienie osadu na głowice drukującej dla tego, że atrament jest niczym innym, jak sumą substancji chemicznych, rozpuszczonych w wodzie. Tworzący się osad z czasem powoduje zatkanie dysz i dużo psuje jakość druku: drukarka zaczyna drukować paseczkami, oddawanie barw staje się gorszym i t.d.

Przez ciągle zmiany temperatur w urządzeniach, które wykorzystują termiczną technologię druku, z czasem psuje się głowica drukująca (ona wypala się pod wpływem wysokiej temperatury przy przegrzewaniu się elementów termicznych). To jest największą wadą takich urządzeń.

2_2

Drukarki EPSON z CISS

Okres eksploatacyjny głowicy drukującej drukarek EPSON jest taki samy, jak i okres urządzenia, dzięki wysokiej jakości produkowania głowic drukujących. Użytkownicy urządzeń z termicznym drukiem będą zmuszeni co raz kupować nową głowicę drukującą i zamieniać, co nie tylko zmniejsza długotrwałość pracy drukarki, ale i poważnie zwiększa wydatki na druk. Jakość głowicy drukującej ma znaczenie i przy wykorzystaniu nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych, właśnie CISS.

Wykorzystanie CISS Epson pozwala użytkowniku na 50% zwiększyć ilość wydruków. Głowica drukująca drukarek EPSON, jak już niejednokrotnie wspominaliśmy w podanym artykule, ma wysoką jakość, i temu zwiększenie ilości wydruków nie wpływa w negatywny sposób na pracę drukarki, a na odwrót pozwala użytkowniku otrzymać maksimum ekonomii bez pogorszenia jakości druku.

Zawierając osobliwości urządzeń drukujących, wykorzystujących termiczną technologię, zwiększenie ilości wydruków może spowodować zepsucie głowicy drukującej. Jak pokazuje obserwacja, dla otrzymania maksymalnej ekonomii przy perfekcyjnej jakości druku najlepiej korzystać z urządzeń drukujących firmy EPSON z CISS. Drukarki EPSON pracują z systemem ciągłego zasilania atramentem bardziej stabilnie, niż urządzenia drukujące innych producentów.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj