7 Kroków Przed Zakupem Drukarki

Jeżeli planujesz kupić drukarkę, nalezy zadać sobie następujące pytania, aby dokonać właściwego wyboru.

1. Ile pieniędzy możesz wydać na drukarkę?
To jest podstawowe pytanie, które musisz sobie zadać w pierwszej kolejności, ponieważ jeżeli taki wydatek przekracza Twoj budżet, pozostaje tylko czekać na rabat. Nie zapomnij również zapisać się na akcję internetową ze wskazaniem zniżki. Oprócz tego, charakterystyki techniczne muszą odpowiadać wartości drukarki.

2. Jak dużo możesz wydać na drukowanie?
Te dwie kwestie są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ nie ma sensu kupować tanią drukarkę, aby przez następnie 6 miesięcy wydać dużo pieniędzy na opłaty eksploatacyjne. Ponadto, należy pamiętać, ze jeżeli masz zamiar drukować w kolorze, należy wybrać urządzenie z osobnym kartridżem dla każdego koloru, inaczej to będzie wyrzucaniem pieniędzy przy każdej zmianie kartridża.

3. Które urządzenie potrzebujesz: zwykłe czy wielofunkcyjne?
Jeżeli musiszskanować lub kopiować dokumenty nie mniej niż 3 razy w tygodniu, należy poważnie rozważyć kupno urządzenia wielofunkcyjnego, które może wykonywać do 4 funkcji. Ponadto niekróre urządzenia mogą wykonywać kilka funkcji na raz, więc najlepiej jest porównać kilka drukarek przed zakupem.

4. Czy potrzebujesz drukowania w kolorze?
Pytanie można zadać inaczej: «jak często potrzebujesz drukowania w kolorze?», ponieważ drukarki atramentowe mają co najmniej 4 kolory. Podstawowa różnica polega na tym, czy drukarka korzysta z osobnych kartridży, czy ma trzykolor. Jeżeli potrzebujesz drukarki do stałego użytkowania , to najrozsądniej jest wybrać urządzenie z oddzielnymi kartridżami. Ponadto, jeżeli potzebujesz urządzenia do drukowania zdjęc, należy zwrócić uwagę na stosunek ceny do jakości, ponieważ do amatorskiego użytku wystarczy zwyka drukarka atramentowa.

5. Jaką drukarkę kupić?
Możesz wybrać jedną z kilka drukarek dostępnych na rynku: atramentową, laserową lub LED. Wszystkie one różnią się ceną i jakością druku. Laserowe i drukarki LED pracują szybciej i lepiej i oczywiście drożej kosztują , ale to również zależy od modelu drukarki.

6. Jakie rodzaje interfejsów potrzebujesz?
Z początku wymienimy te, które możesz znależć. Drukarka i urządzenie wielofunkcyjne mogą zostać podłączone: do sieci lokalnej, Ethernetu, podłączyć do kamery za pośrednictwem PictBridge i do komputera poprzez USB. Ponadto drukarka może być bezprzewodowa, podłaczona przez T-mobil, przez internet –Wi-Fi, ePrint, AirPrint i inne. Więć, jeżeli masz zamiar drukować zdjęcia, warto zwrócić uwagę na interfejsy, które są kompatybilne z aparatami fotograficznymi.

7. Czy jest dla ciebie ważne, czy twoje urządzenie chroni środowisko naturalne?
Jeżeli tak, to zwróć uwagę na produkcję Blue Angel. Te urządzenie oszczedzają energię podczas drukowania emitują mniej ciepła lub nie emitują wcale ( co jest niezwykle rzadko spotykane). Inne energooszczędzne drukarki odpowiadają standardom EnergyStar lub RoHS. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na kartridże, ponieważ nie wszystkie poddają się recyklingowi, więc zaśmiecają środowisko. Więc postaraj się znależć kompatybilne kartridże wielokrotnego napełniania ( RC) lub system stałego zasilania tuszem CISS. Warto zapoznać sie z ofertami produkcji firmy INKSYSTEM aby wybrać materiały ekspłoatacyjne odpowiednie dla twojej drukarki, lub urządzenie z zainstalowanym CISS.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać dcp-j315w)


Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj