10 Wyjątkowych Drukarek

Rozwój przemysłu poligraficznego nie stoi w miejscu i istnieje kilka kierunków jego udoskonalenia: uczynić drukowanie bardziej wydajnym, zabawnym i przyjaznym dla środowiska. Tak więc nadszedl czas, aby się dowiedzieć o już istniejących na dzień dzisiejszy drukarkach i liczbie konceptów drukarek, które będą dostępne w najbliższej przyszłości.(Po przeczytaniu tego artykułu, zalecamy, aby przeczytać drukarka brother dcp j315w)

1.Drukarka do paznokci. To nie jest żart, tylko urządzenie niezbędne dla stylowych kobiet , ponieważ drukarka może umieścić dowolny obrazek na paznokcie w ciągu kilku sekund. To jest 3D drukarka, która może być używana w domu: wystarczy podłączyć urządzenie do komputera lub laptopa, wybrać żądany obrazek i wysłać go do drukarki. Takie urządzenie kosztuje £235.
2. Drukarka iMo Foto Frame. Jak można się domyślić z nazwy, urządzenie wygląda jak ramka fotograficzna. W sumie to jest prawda, ale nie do końca- „ ramka” potrafi drukować.Drukarka iMo Foto Frame ma rozmiar 8 cali i może drukować zdjęcia 10х15 сm bezpośrednio z karty pamięci lub komputera, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w czytnik kart pamięci i port USB . Rozdzielczość drukarki jest 800x600 pikseli, koszt £130.
3. Drukarka wodna. Jedna z takich drukarek znajduje się w Fukuoka, w Japonii. To urządzenie może drukować teksty, a nawet obrazy wodą. Drukarka jest zaprojektowana takim sposobem, że wylot górnej części fontanny rozprasza wodę przez określony okres czasu. Takim sposobem urządzenie „drukuje” obraz.


4. Sanwa Newtec PrePeat RP-3100II. To jest najdroższa drukarka, koszt wynosi £3620. Ciechą charakterystyczną drukarki jest to, że ona nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów oprócz płytki plastikowej, która może być używana do 1000 razy dzięki specjalnej termicznej głowicy do drukowania. Jednak taki rodzaj drukarki nie jest produkowany masowo, więc aby kupić takie urządzenie trzeba się skontaktować bezpośrednio z producentem.
5. Drukarka żywnościowa. Ta koncepcja została opracowana przez Marcelo Coelho i Amit Zoran. Cornucopia Food Printer -to jest drukarka 3D, która potrafi drukować jedzenie. Specjalne zbiórniki będą miały możliwość przechowywania i mieszania składników, a drukarka będzie je podgrzewać.
6. Drukarka kawowa. To urządzenie zostało wynalezione przez Jeon Hwan Ju z zamiarem stworzenia drukarki niepowtarzalnej i przyjaznej środowisku, ponieważ zamiast atramentu są wykorzystywane kawowe lub herbaciane fusy. Wszystko, czego potrzebujesz - dodać papier i wypełnić specjalny pojemnik do " atramentu". Ta drukarka jest bardzo ekonomiczna i ekologiczna, jednak drukowanie jest możliwe tylko w kolorach czarno-białych.
7. Toster - drukarka. Kontynuujmy temat jedzenia . Pomimo faktu, że ta drukarka jest bardziej zabawką warto o niej wspomnieć . Jest to świetny prezent dla tych, którzy lubią tego typu funkcjonalne drobiazgi. Urządzenie może drukować zarówno obrazki, jak i tekst. Specjalny program przetwarza informację na obraz o rozdzielczości 12x12 pikseli i wypala go na toście.
8. Drukarka przypinana. Projektanci Kim Jin Hee, Kim Hyung Il i Park Woo Seok opracowali koncepcję przenośnej drukarki, którą można przypiąć do krawędzi deski . To urządzenie jest zaprojektowane, aby ze względu na jego mały rozmiar zaoszczędzić przestrzeń roboczą. Drukarki posiada ekran LCD, który wyświetla stan procesu drukowania.
9. Drukarka grafitowa. To jest koncepcja drukarki, która wykorzystuje grafit ołówkowy do tworzenia obrazów. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska, oszczędza energię i papier, ponieważ on może być używany kilka razy: wystarczy po prostu wziąć gumkę i wymazać obraz, po czym papier jest ponownie gotowy do użycia.
10. Drukarka Braille. To jest raczej projekt socjalny, ponieważ koncepcja polega na pomocy osobom niewidzącym. Urządzenie przetwarza nagranie głosowe w symbole braille i drukuje je. Urządzenie będzie bardzo przydatne, ponieważ może produkować etykiety do niezbędnych rzeczy, takich jak opakowania leków, plików, dysków, i tak dalej.

Aby poprawić jakość naszych usług, korzystamy z plików cookies. Więcej o cookies dowiesz się tutaj